Rekordowa liczba pomiarów podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

17 stycznia, 2018

Zgodnie ze złożoną kilka lat temu obietnicą, Sosnowiecki Szpital Miejski ponownie, aktywnie wsparł Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku cel przewodni Orkiestry – dla wyrównywania szans noworodków – był szczególnie nam bliski. W strukturach placówki posiadamy Oddział Neonatologiczny, który od lat leczy małych pacjentów i bywa ze zmaga się z cięższymi przypadkami maleńkich podopiecznych. Starania lekarsko – pielęgniarskie czasem byłyby niewystarczające, gdyby nie wsparcie specjalistycznego sprzętu i wyposażenia, które otrzymujemy w darze od Wielkiej Orkiestry Jurka Owsiaka.

14 stycznia od 9:00 byliśmy w Hali Widowiskowo – Sportowej przy ulicy Braci Mieroszewskich gdzie przez dziewięć godzin prowadziliśmy Akcję Edukacyjno-Profilaktyczną. Dorośli mogli porozmawiać o swoich problemach zdrowotnych ze specjalistą pielęgniarstwa czy fizjoterapii, można było także zmierzyć poziom cukru i ciśnienia. W tym roku odnotowaliśmy rekordową liczbę wykonanych pomiarów i porad – łącznie prawie 400!

Dzieciaki miały możliwość poznać świat pracy w szpitalu, w tym w laboratorium. Prowadziliśmy również ciekawe warsztaty m.in. w temacie higieny rąk. Dzieci wspaniale się bawiły, zadawały mnóstwo pytań, zadania wykonywały z zaangażowaniem – było mnóstwo zabawy i śmiechu.

O godzinie 11:00 rozpoczął się IV Bieg Policz się z cukrzyca, gdzie reprezentacja szpitala na czele z Prezesem Arturem Nowakiem w sportowych duchu wsparła Orkiestrę.

Po zakończonej Akcji Profilaktycznej przenieśliśmy się na Górkę Środulską, gdzie na głównej scenie Pan Prezes miał możliwość poinformować ile dobrego szpital otrzymał od WOŚP.

Przedstawicieli szpitala nie zabrakło również w Sali Widowiskowo – Koncertowej Muza, gdzie odbywało się podsumowanie 26.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nieco zmęczeni całodniowym graniem z Orkiestrą z ciekawością oczekiwaliśmy podania kwot, które zebrali wolontariusze wszystkich sosnowieckich sztabów, a także przyjaciele WOŚP. Mieszkańcy Sosnowca jak zawsze nie zawiedli i kolejny raz stanęli na wysokości zadania. Było nam ogromnie miło grać z Wielką Orkiestrą i cieszymy się, że mieliśmy nasz własny, mały wkład w moc dobra, które tworzy.

WOŚP 2018