Sosnowiecki Szpital Miejski gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

13 stycznia, 2017

Szpital wiele zawdzięcza Fundacji Jurka Owsiaka. Od roku 2013 otrzymaliśmy sprzęt i wyposażenie, które, na co dzień wspiera pracę personelu i służy pacjentom na Oddziale Noworodków i Wcześniaków, Geriatrii czy Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym.

Dostaliśmy wiele i zapragnęliśmy dać coś od siebie – stąd pomysł na aktywny udział   w Finale WOŚP, a że każdy gra, na czym potrafi najlepiej, nasza Placówka, już drugi rok z rzędu, przeprowadzi Akcję Profilaktyczno – Edukacyjną dla mieszkańców Sosnowca.

Już w najbliższa niedzielę podczas jubileuszowej imprezy 25- tych tanecznych urodzin WOŚP w Sosnowcu odwiedzający nasze stoisko dorośli pacjenci będą mogli się skonsultować, porozmawiać o swoich dolegliwościach i problemach zdrowotnych m in. ze specjalistą fizjoterapii oraz wykonać pomiary np. cukru czy ciśnienia. Dzieciaki zapraszamy do stanowiska z grami i doświadczeniami odpowiadającymi na pytania: co to jest krew, dlaczego warto się badać, dlaczego trzeba myć ręce.

W zeszłym roku podczas podobnej akcji organizowanej przez Szpital w dniu Finału WOŚP wykonaliśmy blisko 150 porad i badań. TUTAJ relacja z tamtego wydarzenia.Cieszymy się, że mogliśmy dołączyć do wielkiej Fundacyjnej Rodziny – w 2017 roku będziemy grali z Orkiestrą nie pierwszy i na pewno nie ostatni raz.

Serdecznie zapraszamy!!

Kiedy: 15 stycznia 2017 r. od 9:30 do 16:00.

Gdzie: Hala Widowiskowo Sportowa „Zagórze” przy ulicy Braci Mieroszewskich 91.

25 urodziny WOŚP w Sosnowcu to moc atrakcji dla dzieci i dorosłych w tym koncerty, pokazy, konkursy.