Szpital na Sosnowieckich Dniach Seniora

18 września, 2017

W minionym tygodniu odbyły się Sosnowieckie Dni Seniora organizowane przez Wydział Polityki Społecznej oraz Sosnowiecką Radę Seniorów. W tym roku wydarzenie trwało aż siedem dni  i obfitowało w liczne atrakcji, zajęcia i inicjatywy kierowane do osób po 60 r.ż.

Nasz szpital, jako placówka przyjazna seniorom aktywnie wsparł to wydarzenie- byliśmy z Seniorami   w pierwszy i finałowy dzień Ich Święta.

W poniedziałek gościliśmy w Wyższej Szkole Humanitas gdzie wzięliśmy udział w konferencji „Edukacja dla Seniora”. Konferencja rozpoczęła się przywitaniem przybyłych gości przez Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego oraz wręczeniem kluczy do miasta Przewodniczącemu Rady Seniorów. Następnie odbyły się wykłady, prelekcje i prezentacje kierowane do grupy najstarszych mieszkańców Sosnowca. Specjalista naszego szpitala Pani Justyna Ćwieląg w panelu konferencji pt. „Zdrowy Senior” przedstawiła wykład pt. „Kręgosłup Twoim filarem zdrowia”. Pani Justyna przybliżenia słuchaczom tematykę z zakresu anatomii i dysfunkcji kręgosłupa,  omówiła najczęstsze dolegliwości bólowe kręgosłupa oraz podpowiedziała, jakie można podjąć działania by je zminimalizować. Po wykładzie Słuchaczom zostały rozdane materiały informacyjne.

17 września, w drugi z finałowych dni eventu przeprowadziliśmy plenerową akcje Edukacyjno – Profilaktyczną w Parku Sieleckim, gdzie byliśmy do dyspozycji odwiedzających nasze stoisko mieszkańców Sosnowca. Wykonywaliśmy pomiary, konsultacje i dzieliliśmy się wiedzą z zakresu profilaktyki zdrowia. Seniorzy mogli skorzystać z poradnictwa doświadczonego Neurologopedy, Fizjoterapeuty i Pielęgniarki, mieli również możliwość zapisać się na darmowe szczepienia ochronne przeciwko grypie wykonywane w ramach programu wspófinansowanego ze środków Gminy Sosnowiec.

Pomimo nie sprzyjającej pogody nasza akcja cieszyła się zainteresowaniem. Seniorzy jak zawsze dopisali i z niezmiennym zaangażowaniem korzystali z oferty stoiska.

Dni Seniora