Szpital na Finale Tygodnia Dziecka.

4 czerwca, 2018

Dzień Dziecka obchodzony jest w Sosnowcu nie jeden, ale aż siedem dni. Już 25 maja rozpoczął się wielowymiarowy event dla dzieci „Tydzień Dziecka”, którego Finał przypadł na dzień 31.05.2018r.

Drugi rok z rzędu podczas w/w Finału organizowanego przez Władze Miasta na Stoku Środulskim, szpital przeprowadzał akcję edukacyjno – profilaktyczną.

Pracownicy Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej oraz Działu Jakości i Rozwoju prowadzili warsztaty dla dzieci przybliżające świat diagnostyki laboratoryjnej i jej roli w procesie leczenia dużych i małych pacjentów. Dzieciaki mogły się u nas dowiedzieć, co to jest krew, jakie pełni funkcje w organizmie, poznać wiele niezwykłych faktów dotyczących krwi i jej składników. Przygotowaliśmy dla dzieci wiele ciekawych materiałów, łamigłówek, wierszyków i zabaw. Oczywiście do dyspozycji byli też szpitalni specjaliści, którzy nie nadążali czasem odpowiadać na pytania małych ciekawskich gości.

Stoisko miało również ofertę skierowaną do dorosłych uczestników imprezy – wykonywaliśmy pomiary cukru i ciśnienia oraz oferowaliśmy poradnictwo specjalistów pielęgniarstwa.

Dzień Dziecka 2018