Szpital wygrał Wielki Mecz!

13 czerwca, 2016

Piłkarska gorączka udzieliła się już niemal wszystkim. Jednak nie tylko wydarzeniami na arenach francuskiego Euro 2016 człowiek żyje. W sobotę, 11 czerwca sportowych emocji nie brakowało także na  boisku Czarnych Sosnowiec przy al. Mireckiego, gdzie rozegrany został mecz pomiędzy drużyną Samorządowców i reprezentacją Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego sp. z o.o. Wyrównane i zacięte spotkanie zakończyło się zwycięstwem przedstawicieli Służby Zdrowia, którzy wygrali 5:4 (1:1). Po dwa gole dla Szpitala zdobyli Wojciech Cegielski i Adam Czerw, a jedno trafienie dołożył jeszcze Daniel Golec.

Już po raz trzeci pretekstem do towarzyskiego spotkania na zielonej murawie była ogólnopolska akcja  “Wielki Mecz przyjaciół Piłki Nożnej – Razem wygrywamy z rakiem piersi”. Organizatorem wydarzenia, którego celem niezmiennie jest zachęcenie kobiet do badań mammograficznych i samokontroli piersi, był Zarząd Sosnowieckiego Stowarzyszenia Amazonek “Życie”.

– Statystycznie co 90 minut jedna kobieta w Polsce umiera z powodu raka sutka. Dlatego tak ważna jest profilaktyka polegająca przede wszystkim na wczesnym wykryciu u siebie zmian – po raz kolejny  przekonywała Pani Jadwiga Krupa, przewodnicząca sosnowieckich Amazonek. – Pamiętajmy, że rak wcześnie wykryty jest niemal w 100 procentach uleczalny. Kobiety boją się badać, bo może im “coś wykryją, lepiej więc nie wiedzieć”. My amazonki, które wygrałyśmy z rakiem, chcemy pokazać kobietom, że warto się badać. Takie akcje nam do tego służą. Musimy zadbać o zwiększenie świadomości kobiet w temacie istoty profilaktyki i leczenia raka piersi – podkreślała.

Pierwsze kopnięcie piłki w tym roku należało do sosnowieckiego radnego Jana Bosaka. Spotkanie poprowadził natomiast pierwszoligowy sędzia Michał Zając. Duże doświadczenie arbitra okazało się nieocenione, bo akcje na boisku toczyły się w szybkim tempie, a napastnicy swoich sytuacji do zdobywania goli poszukiwali balansując na granicy spalonego. Ostatecznie kibice zobaczyli aż dziewięć efektownych goli, a mecz zakończył się zwycięstwem Szpitala 5:4. Tym samym drużyna grająca pod wodzą Prezesa Artura Nowaka zrewanżowała się Samorządowcom za wcześniejsze porażki, ale i tym razem zespół Prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego postawił niełatwe warunki.

– Mecz naprawdę mógł się podobać, padło wiele pięknych goli. Akcje szybko przenosiła się z jednej strony boiska na drugą. Najważniejsze jednak jest to, że akcja wciąż jest kontynuowana i wspólnie możemy propagować profilaktykę badań piersi – podsumowała Pani Krupa.

Drużyna Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego zagrała w składzie: Artur Nowak, Bartosz Kasperczyk (bramkarz), Dariusz Dusza, Mariusz Kozłowski,  Andrzej Brożek,  Daniel Golec, Adam Czerw, Rafał Szyja, Marek Kozioł,  Wojciech Cegielski, Dominik Uchnast, Jakub Uchnast, Seweryn Zięba, Patryk Trybulec, Michał Bahr, Mariusz Nowak,  Mariusz Jeziorny,  Mateusz Wieczorek.

Zespół z wysokości trybun dopingowało wielu pracowników naszego Szpitala. Rewanż już za rok!

Warto dodać, że Zakład Diagnostyki Obrazowej Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego sp. z o.o. w obiekcie przy ul. Zegadłowicza 3 wykonuje bez skierowania, bezpłatną mammografię w ramach programu zdrowotnego NFZ dla kobiet w wieku 50-69 lat.

Mecz 2016