Uroczyste otwarcie Przychodni „Zagórze”

5 czerwca, 2014

W środę 4 czerwca 2014 roku o godzinie 10.00 w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim w Sosnowcu przy ul. Szpitalnej 1 odbyło się uroczyste otwarcie nowej Przychodni „Zagórze”.

W uroczystości udział wzięli znamienici goście reprezentujący władze wojewódzkie, samorządowe, przedstawiciele władz śląskich uczelni wyższych, instytucji kościelnych, służb sanitarnych, mundurowych, kierownictwo fundacji i stowarzyszeń współpracujących ze Szpitalem oraz dyrektorzy i prezesi okolicznych podmiotów leczniczych.

Uroczystość otworzył Artur Nowak – Prezes Zarządu podkreślając finansowy wkład Miasta Sosnowca w modernizację Szpitala, której częścią jest wyremontowany za prawie 4,5 mln zł budynek Przychodni. W budynku znalazło miejsce ponad 20 poradni specjalistycznych wyposażonych w sposób pozwalający na udzielanie świadczeń w warunkach.komfortowych dla pacjentów i personelu.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Kazimierz Górski – Prezydent Sosnowca oraz Arkadiusz Chęciński – Członek Zarządu Województwa Śląskiego.
Poświęcenia Przychodni dokonał Ksiądz Tomasz Folga – Dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Dziękujemy za udział w uroczystości wszystkim przedstawicielom mediów prasowych i radiowo-telewizyjnych oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu.

Artykuły prasowe oraz zdjęcia z przebiegu otwarcia znajdą Państwo pod poniższymi linkami: